Pytacie, jak właściwie działa ShipGratis.eu?

1. Jak  to możliwe, że wysyłka towaru jest Za Darmo?

 1.1 U drogiego towaru nie jest problemem doliczenie kwoty opłaty pocztowej do ceny towaru tak, żeby klient tego nie zauważył. My oferujemy artykuły do 160 zł a, często cena jest niższa niż 80 zł. Jak  to jest możliwe?

 1.2 Wysyłamy towar bezpośrednio od naszych pierwotnych dystrybutorów. W dzisiejszych czasach  nie jest już tajemnicą, że wielka część elektroniki czy  innych drobiazgów pochodzi z Chin lub z Tajwanu. Zdecydowaliśmy się więc, że najlepiej będzie wysyłać towar końcowym klientom bezpośrednio z miejsca jego produkcji.

 1.3 Duża część ceny nie jest w ten sposób obciążona kosztami transportu i marżami hurtowników. Ceny  oferowanych przez nas towarów staramy się zawsze utrzymać na poziomie konkurencji, a często nawet  ceny te mamy dużo niższe.

 1.4 Kwotę opłaty pocztowej byliśmy w stanie zminimalizować, dzięki dużej ilości przesyłek, które dostawcy wysyłają naszym klientom. Ważną zasadą w modelu handlowym galerii zakupów ShipGratis.eu, którą się kierujemy, jest to, że nie wliczamy kosztów opłaty pocztowej do ceny towaru ale odliczamy ją z naszej marży. Na pierwszy rzut oka może to wyglądać na to samo. Jednak gdy porównasz nasze ceny z konkurencją, od razu poznasz tą różnicę.

 1.5 Przesyłka z towarem zostanie odesłana z Azji. Klient, poza dłuższym czasem dostawy towaru, który wynosi średnio 10-40 dni (zobacz sekcja Transport), nie pozna żadnej różnicy. Przesyłka  standardowo doręczana jest przez Pocztę Polską, ew. jest na niej przechowywana do odebrania.

2. Jak  to jest z reklamacją?

 2.1 Uświadamiamy sobie, że reklamowanie towaru i jego wysłanie do dostawcy z Azji byłoby bardzo drogie a ponadto trwałoby  bardzo długo.

 2.2 Dlatego zdecydowaliśmy się pośredniczyć również w realizowaniu reklamacji. Klient rozpocznie reklamację wytworzeniem formularza reklamacyjnego. Następnie klient  otrzyma od nas adres do Republiki Czeskiej, gdzie wyśle towar a resztą zajmiemy się już my, jak przy normalnym zakupie w e-shopie. W celu przyśpieszenia reklamacji , w większości przypadków, prosimy dostawcę o ponowne wysłanie towaru.

 2.3 Co jeśli przesyłka zginie w ciągu transportu? W takim przypadku bierzemy na siebie całą odpowiedzialność i na nasze koszty dostawca ponownie wyśle towar.

3. Jak  klient może zapłacić za towar?

 3.1 Jak wynika z zasad działania galerii zakupów ShipGratis.eu, za zamówienie można płacić przelewem na konto lub przekazem pocztowym.

 3.2 Płacenie za pobraniem za towar z Azji, nie jest możliwe.

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub uwagi dotyczące działania procesu zamówienia, skontaktuj się z nami za pośrednictwem serwisu klienta.